Росіяни розстріляли українського військового в Криму – хто відповів за злочин?

Обговорити на форумі

карачевськийВ результаті конфлікту між російськими солдатами і українськими офіцерами був убитий пострілами з автомата майор С. Карачевський. Вбивство сталося в гуртожитку, в якому проживав український військовий. Як попередньо було повідомленно, стріляв молодший сержант армії Росії на прізвище Зайцев. Все дійство сталося в смт. Новофедорівка. Український офіцер був без зброї і через декілька днів мав відбудути на Україну.

Карачевський Станіслав проходив службу в Сакській морській авіаційній бригаді Військово-Морських Сил ЗСУ. Коли росіяни захопили Крим, залишився вірним присязі українському народу та спокійно очікував дату від’їзду разом з іншими військовиками України на материк. Але був розстріляний з автомату АК-74 двома пострілами впритул.

В Будинку Уряду на слідуючий день на брифінгу генералом-майором Олександром Розмазніном було повідомлено, що напередодні ввечері майор Карачевський допомагав капітану Артему Єрмоленко збирати речі, який також готувався до відправки на материк. Коли вони поверталися додому, пройшовши повз КПП своєї частини, зав’язали розмову з озброєними військовослужбовцями РФ, які на той час уже несли там службу. Після недовгих перемовин росіяни покликали групу підсилення. Тоді офіцери України намагалися укритися від ворожо настроєних окупантів у гуртожитку. В процесі переслідування росіяни на всіх п’яти поверхах підірвали світло-шумові гранати. Єрмоленку вдалося заховатися в кімнаті, саме в цей час і був вбитим Карачевський, якого російський молодший сержант в притулок застрелив із автомата: перша куля потрапила в голову, друга – в тулуб. Також потрібно наголосити, що товариша загиблого, Єрмоленка Артема російські солдати побили і взяли у полон.

Підсумок дуже сумний, після цієї трагедії залишилися сиротами двоє дітей Карачевського п’яти та чотирьох років. В українську сім’ю прийшло справжнє горе. В соцмережах у Карачевського на сторонці є одна з останніх фотографій, на якій він годує своїх діток морозивом, знімок підписаний одним словом: “Лопають”.

Чи винуватець поніс покарання?

Генерал-майор О.Розмазнін наголосив, що реагування буде однозначним, винний буде покараний. Ніхто не стоятиме осторонь, до того ж , це вже не перший випадок, коли російські солдати проявляють свою жорстокість. Снайпери російської армії раніше вбили українського прапорщика.

Військовослужбовець Зайцев одразу був затриманий Слідчим комітетом РФ, але потім, до вияснення обставин, його відпустили, так як російському слідству необхідно детально було все вивчити:

  • як розпочалося дійство;
  • хто перший почав погрожувати;
  • чому російські військові покликали підмогу;

Паралельно було відкрито за фактом вбивства кримінальне провадження і в Україні.

Водночас усі російські ЗМІ повідомляли, що конфлікт в Криму почався через те, що моряки українського флоту були п’яні. Хоча усі хто знав Стаса Карачевського, в один голос твердили, що він зовсім не вживав спиртного і був дуже спокійним і релігійним.

Коли капітана Єрмоленко вивозили в розташування російських військ, тоді саме російські військовослужбовці забрали тіло загиблого українського майора Карачевського. Родичам тіло загиблого віддали тільки через дві доби.

В той день, коли ховали Стаса, росіяни випустили з військової комендатури капітана Артема Єрмоленко. Хочеться зауважити, що йому не пред’явили жодних звинувачень.

Вдова майора С.Карачевського приблизно через місяць після трагедії переїхала до Миколаєва, де вона орендує з дітьми квартиру, яку оплачують волонтери. Нажаль, держава так і не стримала своєї обіцянки, виділити вдові власне житло.

В окупованому Росією Криму суд засудив убивцю Євгена Зайцева до двох років позбавлення волі, хоча санкція для нього повинна була бути 15 років позбавлення волі.

Відео про Росіяни розстріляли українського військового в Криму – хто відповів за злочин?

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *