Агонія Владіміра Путіна

Обговорити на форумі
Увесь світ, затаївши подих, чекав. Гадав, який крок зробить одночільний господар Росії для виправдання вбивства 298 європейців. 80 дітей з двома немовлятами, що маленькими ангелами, широко відкритими очима вдивлялись їм в очі із пшеничного поля Донбасу.
 Сім’ї батька з п’яти доньками, пари літніх пенсіонерів, романтична подорож яких була перервана  російською ракетою Бук-М.
Здавалося, що лідер православного євроазійського світу, оголосивши у 21 столітті “христовий похід” за відродження “істинної віри і духовності”, мав би знайти в собі місце для християнського співчуття і покаяння. Не вийшло. У нічному зверненні до самого себе він не сховав ножа і не зробив навіть півкроку до припинення війни з Україною і світом. Вчора той, від Австралії до Нідерландів, багатотисячними мітингами протестів, виніс свій вирок: “Putin is sponsor of terror”, “Stop Putin’s terrorism!”. Усі ЗМІ світу, поряд із Малайзійським Боїнгом пишуть: “Путін вбив мого сина”, “Жертви Путіна”, “Ракети Путіна”. У чому ж відмінність між ним і Каддафі коли той дав команду збити Боїнг Британських авіаліній з 270 пасажирами на борту? Після цього ввесь цивілізований світ згуртувався проти лідера Джамахірії. Він закінчив з кулею в лобі у рідному місті Сирт.
Путін дав команду завезти в Україну мобільний ЗРК Бук разом із російським екіпажем, який може діяти автономно. Без нього в Росії такі рішення ніхто не приймає. У самохідки власна антена, яка може захоплювати ціль в горизонті 120 градусів з напівактивною системою її виявлення. Російські терористи або мали повний мандат на використання Бука проти всіх без винятку літаючих цілей над контрольованою ними територією, або узгодили цей жахливий постріл з московськими кураторами. Тобто ті дали точні координати Боїнга.
Не забудемо, що Москва точно знала про існування робочого міжнародного авіаційного коридору над зоною АТО. Її умислом, таким чином, не могло не охоплюватись використання Буку проти цивільного літака за межами досяжності ПЗРК. Тим більше, що Москва,  на висоті більше аніж 7 тис. метрів, раніше вже підбила український штурмовик Су-25 ракетою з МіГ-29 своїх ВВС.
Терористи, виходячи із хроніки радіоперехоплень і авторизованих повідомлень у соцмережах, через 17 хвилин після знищення авіалайнера “героїчно” хвалились перемогою та зробили першу відеозйомку трагедії.
Це факти, які неспростовно свідчать про вину Росії. Як і фрагменти лайнера із прошитими стержнями з БЧ ракети “земля-повітря”. Попереду ще балістичні експертизи і таємниця “чорних ящиків”. Але російські спецслужби будуть робити все, аби затягнути час, вкидати одну за одною абсурдні версії в соцмережі, а Ернст придумає ще не одну пропагандистську провокацію. Це все вже було в Смоленській трагедії, коли одним ударом була знищена вся польська державна еліта. Шкода, що поляки тоді не довели це розслідування до правдивого кінця.
Бойовики-терористи,  зрозуміло, не ведуть війну за правилами і не мають належної професійної підготовки. Це російсько-український люмпен, який дійшов до самого дна, і з різною метою бере участь у несправедливій і ганебній війні проти України. Стрелков-Гіркін міг дати команду Бєсу знищити будь-яку повітряну ціль, але виконати команду могли тільки спеціально підготовлені, добре натреновані професіонали. Вони є лише в Росії. Україна не використовує в зоні АТО ПВО у зв’язку з відсутністю завдань для неї. Притому, що міжнародні авіаційні маршрути проходять безпечно через Афганістан, Ірак, Сирію та інші країни, де ведуться реальні бойові дії.
Але там немає Росії.
Росія загралася у війну. Використовуючи свою харизматичність в танці з Ангеліною Меркель, виконуючи соло на акордеоні для президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, Путін впритул наблизився  до створення своєрідного антиамериканського фронту. Планувалось, що на цьому тлі, поглинання Росією України ніхто й і не помітить, оскільки США змушені будуть розв’язувати кризу з Європою і врегульовувати стосунки з країнами БРІКу. Особливо із грізним вже Китаєм. Путін бачить себе модератором процесу. Меркель вимагала переговорів із терористами. Оланд двома “Містралями” намагається посилити військову агресивну машину Путіна. Італія та інші підраховують прибутки-збитки від нафтогазових російських преференцій. Китай готовий приростити слабку російську економіку до свого велетенського тіла. Сенатори і конгресмени пригрозили президенту Обамі самостійно ввести санкції проти Росії, якщо той буде і далі шукати консенсусу із післямюнхенською Європою.  
Барак Обама, нарешті, зробив це частиною секторальних санкцій. Росія вирішила відповісти нарощуванням ескалації агресії на сході України. Поряд з масовим перекиданням важкої техніки разом із чисельними  професійними військовими найманцями, вона вперше застосувала вогневі удари важкої артилерії із своєї території по Україні. Скориставшись стратегічною помилкою нашого Генштабу, який завів в коридор між ДНР, ЛНР і Росією три військові бригади, останні  перехресним вогнем реально перетворили цей “мішок” в істинне пекло. Перед тим, вщент знищили під  Зеленопіллям залпами “Граду” і “Смершу” 24, і 79 бригади.
Путін з очевидністю почав повномасштабну війну з Україною з використанням регулярної армії. Лавров, виправдовуючись, попередньо заявив, що Росія змушена буде наносити точкові артилерійські удари по українських ЗС, аби унеможливити обстріл Росії. Європа ще шукала дипломатичні ліки для кремлівського лідера. Україну змушували будь-що легітимізувати терористичні угрупування шляхом двостороннього припинення вогню і трьохсторонніх переговорів за участю терористів.
Боїнг 777 рейсу Малазійських авіаліній Амстердам – Куала-Лумпур – все змінив. Захід усвідомив, що Путін веде не регіональну, а світову війну і план її розвитку невідомий нікому. Це множить страх і відчай. А якщо завтра у терористів з’являться системи С-400, комплекси “Іскандер”, а, можливо, і портативні ядерні бомби? Хто може дати гарантії, що ситуація в цьому плані буде під контролем? Путін, Обама, Меркель, Порошенко? Ніхто. Бо їх не існує в природі в умовах ведення терористичної війни, організованої супердержавою. Аналітики називають її гібридною, асиметричною і пороговою. Бо Росія для вторгнення в Україну використовує перевдягнутих “зелених чоловічків”, своїх професійних диверсантів, спеціалістів по тактиці ведення бою в містах та на відкритих територіях, по управлінню сучасною складною високоточною технікою і зброєю. Для цього вона відкрила не тільки свої кордони для перекидання воєнних ресурсів на територію України, але й вербувальні пункти по всій Росії.
Україна чинить опір. Але він недостатній, аби зупинити постійно воюючу потужну воєнну машину Росії.
 Спроба змусити нас повірити у Стрілкова як персону нон грата для Росії є звичайною розвід-легендою. Це ключова “закладка” ГРУ, ФСБ для проведення максимально жорстких різноманітних зачисток і диверсійно-бойових операцій. Хтось же йому передає величезні фінансові ресурси для оплати терористичної армії, що постійно розбухає і нарощує бойові операції проти сил АТО? Не один же Янукович по “Новій пошті”?
Росія вийшла на вузький, хиткий місток визнання її державою, яка є фундаментальним спонсором і організатором тероризму. А Владіміра Путіна всі – від протестуючих студентів і домогосподинь до редакторів крупних видань і політиків, керівників держав – ставлять в один ряд із Муамаром Каддафі, Садамом Хусейном і Усама бен Ладаном. Очевидно, що вийти без втрат із цієї ситуації Владіміру Владіміровічу не вдасться. Але, аналізуючи його нічний спіч, можна стверджувати, що саме цього він і не розуміє.
 Продовжувати війну треба буде вже з усім світом. При цьому, важко розраховувати на традиційну підтримку Китаю в РБ ООН. Канцлер Німеччини вже ніколи, найшвидше,  не погодиться на танець з ним, а у президента Франції небагато шансів передати бойові “Містралі” Росії. Бо вона, не виключено може використати їх для актів тероризму.
 Стримуючі санкції Заходу неминуче переростуть у хірургічні. Це адекватна, асиметрична відповідь Західної цивілізації на війну з нею. Російська економіка із сировинним прокляттям не довго зможе витримати фінансову ізоляцію та інвестиційний голод. Китай? Можливо. Але якою ціною і з якими наслідками?
Олігархи, політики і чиновники високого штибу, які ще вірять в Путіна, завтра почнуть жити “на зраді” і шукати йому альтернативу.
Стрімке зростання ціни життя в Росії, на тлі непрогнозованої девальвації рубля, гіперінфляції, обвалів фондових ринків, загальної соціопсихологічної депресії у суспільстві не буде сприяти мобілізації росіян навколо, сьогодні ще рейтингового лідера Росії. Хоча би тому, що більшість з них почне шукати відповіді в Інтернеті не довіряючи 1-му.
У цій новій системі захлинеться наркотворна пропагандистська машина Ернста, Кисельова, Сольовйова, Симоньяна, Рикова, які мерзотно і безглуздо розпинали на дошці для оголошень чотирирічного фейкового хлопчика. Тепер отримали 80 реальних дитячих трупів, душі яких будуть переслідувати їх й на тому світі.  Соцмережі підірвуть Росію. Як підірвали й країни Магрибу. Олігархічні групи, оберігаючи свої активи і спосіб життя, можуть виявитись готовими до перевороту набагато швидше, аніж про це думають аналітики ФСБ. Регіональні клани, які беззастережно управляють підмандатними територіями, почнуть парад суверенітетів. Швидко озброяться і проголосять незалежність. Прийде Час Великого Хаосу Росії.
Якщо Владімір Владімірович Путін не зупиниться. По його нічному зверненню зовсім не видно, аби він думав у цьому напрямку. Воно адресовано своєму оточенню і винятково західним лідерам. У ньому немає навіть натяку на те, що Росії шкода жертв трагедії в небі Донбасу. Немає відчуття відповідальності за свою можливу вину, за дії її виконавців і природного каяття перед душами та родинами загиблих. Немає нічого, аби ми всі схилились в поминальній молитві.
Звернення жорстке, войовниче, ультимативне і не допускає навіть тіні підозри, що кров невинно убієнних жертв на руках Росії. Президент РФ  перекладає всю вину на Україну і використовує трагедію як політвійськову технологію  для узаконення, легітимізації терористів, зовсім не засуджуючи їх.
 “Нужно, чтобы все люди, которые отвечают за ситуацию в регионе, повысили свою ответственость и перед собственным народом, и перед народами тех стран, представители которых стали жертвами этой катастрофы”.
Фарс, лицедійство, втрата моральних орієнтирів? Чи цинізм війни, де чим більше жертв, тим ближче до перемоги?
Путин дійшов в управлінні Росією до своєї особистої критичної межі. Будь-який наступний крок для нього поганий. Він однаково боїться фізичного знищення і політичної смерті. Серед усіх поганих варіантів він готовий, виходячи із його нічної промови, до найгіршого: продовження війни з Україною і розширення її масштабів. Аби переключити трагедію з жертв Малайзійського Боїнгу на гуманітарну катастрофу на Сході України. Максимально затягнути час. Змусити здригнутися світ від ще більшої кількості жертв. Тоді сісти за великий стіл переговорів. Як миротворець. Як держава-гарант. Саме таким чином змусити цивілізацію піти на перемовини з державою, що використовує тероризм як засіб зовнішньої політики. Перезаснувати  міжнародний порядок разом із зміною міжнародного права з метою отримання доступу до кнопки управління світом. Разом із США, ЄС і Китаєм.
Ви думаєте, що це фантазія або навіть параноя, вдивляючись у шпальта світових ЗМІ із місивом тіл під Торезом? Ну, тоді Владіміру Путіну треба зробити заяву, що в зв’язку із трагедією Боїнга-777 він подає у відставку.
Ви посміхаєтесь… Ото ж бо…  Середини маневру, між Меркель, Оландом і Обамою, Пекіном і Вашингтоном, Богом і Дияволом, здається, вже не залишилось.
Хоча …
  • Степан Гавриш

Відео про Агонія Владіміра Путіна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *