Російський телеканал в сюжеті про Слов’янськ використовував відео з Кабардино-Балкарії 2012 року

Обговорити на форумі

Російський телеканал "Росія 1" у вечірньому випуску новин від 16 травня, розповідаючи про події в Слов'янську, використовував відео з Кабардино-Балкарії, датоване листопадом 2012 року.
Зокрема на 4:45 хвилині випуску розповідають про загиблих мирних жителів, повідомляє inforesist.org.

Російський телеканал “Росія 1” у вечірньому випуску новин від 16 травня, розповідаючи про події в Слов’янську, використовував відео з Кабардино-Балкарії, датоване листопадом 2012 року.

Зокрема на 4:45 хвилині випуску розповідають про загиблих мирних жителів, повідомляє inforesist.org.

Тимчук розповів, як російський МЗС бреше про застосування важкої артилерії в Україні
Литовський європарламентар порівняв російську пропаганду з порнографією

Так, у сюжеті Vesti.ru розповідається про те, як 16 травня неподалік від Слов’янська бійці Нацгвардії нібито розстріляли чоловіка, а біля тіла демонстративно залишили зброю – “даючи зрозуміти, що вбили ворога” – роз’яснюють російські медійники і тут же додають: в штабі терористів їм заявили про те, що вбитий не був учасником їх боївки.

Далі – більше. Журналісти пишуть про неймовірне у всіх відношеннях вбивство жінки з сусіднього села Нововарівка, яку силовики “розстріляли з гармати, встановленої на БТРі”. Тут журналісти деталізують, цитуючи нібито чоловіка загиблої: “всю голову їй розстріляли, поранень було дуже багато”. Безперечно, це дійсно можна порівняти з фашизмом, точніше з Геббельсом.

Насправді, відео було знято після проведення контртерористичної операції на частині території Баксанської району Кабардино-Балкарії в листопаді 2012 року (тут випуск новин телеканалу “Вести” від 18.11.2012 та посилання на новину на сайті Vesti.ru).

Тут – повне відео, опубліковане Національним антитерористичним комітетом Росії. Офіційне повідомлення НАК Росії опубліковано на сайті комітету: Спецоперація в селі Баксаненок. Кабардино-Балкарія. 18 листопада 2012 року.

Нагадаємо, в квітні російські канали НТВ і “Росія 1” показали одну й ту саму людину, яка дає інтерв’ю і як мирний житель, який постраждав від радикалів в Миколаєві, і як німецький шпигун і представник “Правого Сектора”, чиїм завданням було побиття протестувальникыв для дестабілізації ситуації в Україні.

Тимчук розповів, як російський МЗС бреше про застосування важкої артилерії в Україні

Координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук спростував заяви МЗС Росії про застосування українськими силовиками, які беруть участь в антитерористичній операції, важкої артилерії.

У статті на сайті групи Тимчук проаналізував заяву російського зовнішньополітичного відомства від 17 травня.

Він підкреслив, що такого озброєння у силовиків у районі АТО немає, а максимальний калібр використовуваної гармати – 30 мм (гармати на БМД-2). “Важкою артилерією” цей калібр може назвати лише або далекий від військової справи “чайник”, або свідомий брехун. Основний калібр, використовуваний силовиками, – 5,45-мм і 7,62-мм. Якщо це “артилерія” – тоді вибачте. Також в окремих випадках використовуються 14,5-мм кулемети КПВТ”, – написав координатор ІС.

Тимчук зазначив, що терористи обстрілюють позиції силовиків у районі Краматорська і Слов’янська з мінометів і 30-мм автоматичних гранатометів АГС-30 російського виробництва, яких немає на озброєнні української армії, після чого здійснюють постріли у напрямі житлових районів.

“Ми повідомляли про дивну поведінку терористів останнім часом. Відкриваючи стрілянину по позиціях силовиків, вони тут же розвертають гранатомети і здійснюють постріли у протилежному напрямі – у бік житлових кварталів міста. Тепер зрозуміло, навіщо це робиться: щоб російські ЗМІ, а потім і МЗС РФ, могли звинуватити українських силовиків “в обстрілі” житлових кварталів Краматорська і Слов’янська”, – підсумував експерт.

Він також назвав МЗС РФ “дахом” для терористів.

Окрім того, експерт зазначив, що російська влада, називаючи АТО не інакше як “каральними операціями на південному сході України”, не лише кваліфікує боротьбу з тероризмом як війну проти мирного населення, а й навмисно “розширює” її територію.

“Немає жодної операції “на південному сході”. АТО, що проводиться українськими силовиками, проходить у двох областях сходу, і не більше… МЗС РФ намагається створити враження, що цілі два регіони – фактично 8 областей України – охоплені “каральними операціями”. Що вже само по собі дуже далеко від дійсності”, – підкреслив Тимчук.

Литовський європарламентар порівняв російську пропаганду з порнографією

Литовський європарламентар Вітаутас Ландсбергіс пропонує супроводжувати повідомлення російських телеканалів про ситуацію в Україні попередженнями “брехня”.

Про це він написав у статті “Якщо війна сьогодні”, опублікованій на порталі DELFI, передає “Укрінформ”.

“Було б ідеально, якби існував якийсь орган, уповноважений спостерігати за трансляціями політичного бізнесу і в конкретних місцях виводити попередження на екрані: “Брехня”. Як неповнолітніх попереджують про порнографію”, – пропонує Ландсбергіс.

Він заявив, що Росія веде в Україні неоголошену війну, і головний її фронт – у мізках: з розумами мільйонів людей грають у найкращих традиціях КДБ.

“А головна частина війни – брехня, що війни нібито немає”, – підкреслив політик.

Ландсбергіс зазначив, що демократичні сили досі не готові дати гідну відповідь російській агресії.

“Що на це Європейський Союз? Він ще не розуміє, як і ООН, що світ вже інший, що треба заново визначитися і реорганізуватися на підставі реальності. Світова війна не закінчилася, вона триває… А гідної відповіді демократії все ще немає”, – резюмував європарламентар.

Раніше повідомлялося, що 7 квітня в Латвії Нацрада електронних ЗМІ заборонила на три місяці ретрансляцію телеканалу “Росія РТР” через неправдиву інформацію про Україну, яка містить ознаки військової пропаганди. Крім того, відомство порушило адміністративне провадження проти російськомовного Першого балтійського каналу (ПБК). Претензії також пов’язані з тим, що телеканал протягом тривалого часу поширює тенденційну, ту, що вводить в оману, і ворожу по відношенню до Латвії інформацію.

Джерело: newsru.ua

Відео про Російський телеканал в сюжеті про Слов’янськ використовував відео з Кабардино-Балкарії 2012 року

Немає відео по темі.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *